Haber

3 bin 423 hakim ve savcının görev yeri değişti.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi’nin (HSK) 3 bin 36 isim ve 387 idari hakim ve savcıyı kapsayan idari yargı ana kararnamesi tamamlandı.

HSK 1. Dairesi yaz kararnamesine ilişkin çalışmalarını tamamladı. Karar HSK’nın internet sitesinde yayınlandı.

Kararname ile Adıyaman, Ağrı, Aydın, Bingöl, Denizli, Elazığ, Giresun, Hatay, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Malatya, Manisa, Mardin, Muş, Niğde, Şırnak, Trabzon, Uşak ve Van ile 38 ilçe başsavcıları görevden alındı. değişti.

Karasu Adliyesi’ne ilk kez Cumhuriyet Başsavcısı atandı.

Ağır ceza mahkemesi başkanlığına 118 atama yapıldı. Deprem bölgesinde yer alan mevcut mahkemelere ilave olarak 5 adet ağır ceza mahkemesi, 39 adet asliye hukuk mahkemesi, 11 adet tüketici mahkemesi ve 9 adet sulh ceza mahkemesi faaliyete geçecek şekilde planlama yapılmıştır. verimliliği artırmayı hedefliyor.

BAKAN TUNÇ’TAN AÇIKLAMA!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Hâkimler ve Savcılar Kurulu Adli ve İdari Yargı Kararnamesi’nin ülkemize ve yargı teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyor, hakim ve savcılarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diliyor, görev yerlerinde sağlık ve esenlikler diliyorum. adalete olan güveni daha da yukarılara taşımak için her kademedeki çalışma arkadaşlarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” kullandı.

haber-sahinbey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu