Ekonomi

Gaziantep OSB’de fabrikalar üretime başladı

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ilde etkisini gösteren 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Gaziantepli sanayiciler depremzedelerin yaralarını sarmaya başladı.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde (GAOSB) bulunan fabrikalar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı gruplarına aittir. “çalışabilir”raporu aldı.

Sanayiciler depremzedeler için gıda üretti

Fabrikalarının kapılarını açan sanayicilerin çeşitli yerlerde yaşayan vatandaşlara sıcak yemek üretip dağıttığı bildirildi.

“Sanayiciler ilk günden fabrikalarının kapılarını depremzedelere açtı”

GAOSB Lideri Cengiz Şimşek, yaşanan iki büyük depremin ardından tüm sanayicilerin ilk günden itibaren depremzede olan vatandaşlara fabrikalarının kapılarını açtığını belirtti.

“Hiçbir üretim tesisinde sorun yok”

Şimşek, GAOSB’de bulunan tüm fabrikaların elektrik ve diğer ihtiyaçlarının karşılandığını belirterek, şunları kaydetti:

Şu anda tüm fabrikalarımız çalışmaya ve üretmeye hazır. Sanayi kuruluşlarımızın birçoğu bugün tesislerini faaliyete geçirmiş ve prestijleri ile üretime başlamıştır. Elbette biz sanayiciler depremzedelerin yaralarını sarmaya çalışırken bir yandan da önümüzdeki dönemde ihtiyaç duyulacak birçok eserin üretimini sağlamak ve ülkemizin ekonomik yönden güçlenmesine katkı sağlamak zorundayız. . Bugün GAOSB’de hiçbir üretim tesisinde zulüm yok. Önümüzdeki dönemde tüm fabrikalarımız üretime başlayacak ve öncelikle iç piyasada ihtiyaç duyulan işleri üreterek bu sancılı süreci kısa sürede bitirmek için çalışmaya devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu