Ekonomi

UBS, BJ’s Wholesale’in hisse hedefini 4. çeyrekteki artış ve sürdürülebilir büyüme patikası nedeniyle yükseltti

Pazartesi günü UBS, BJ’s Wholesale Club Holdings Inc. (NYSE:BJ) hisseleri için fiyat hedefini artırdı ve yeni hedefi bir önceki 81 $’dan 89 $ olarak belirlerken, hisse senedi için Satın Al notunu sürdürdü. Revizyon, şirketin son dördüncü çeyrek kazanç raporunun ardından geldi.

Üyeliğe dayalı perakende depolarıyla tanınan BJ’s Wholesale’in geçtiğimiz çeyrekte mütevazı olsa da zorlu bir ekonomik ortamda ılımlı yatırımcı beklentilerinden daha iyi performans gösteren sonuçlar elde ettiği bildirildi. UBS’ye göre şirketin orta tek haneli gelir artışı ve yüksek tek ila düşük çift haneli EPS büyümesini içeren uzun vadeli finansal algoritması zaman içinde ulaşılabilir olarak görülüyor.

Şirket, önümüzdeki yıl için UBS’nin gerçekçi bulduğu %1-2’lik temel karşılaştırılabilir mağaza satış büyümesi ve ticari marjda 20 baz puanlık bir artış öngörüyor. Ayrıca, BJ’s satış, genel ve idari (SG&A) maliyetlerinde hafif bir artış beklerken, hisse başına kazanç (EPS) tahmini 3,75 ila 4,00 dolar arasında. Bu EPS tahmini, 2023 mali yılında fazladan bir hafta için ayarlama yapıldıktan sonra, orta noktasında yıldan yıla yaklaşık %1,7’lik düzeltilmiş bir büyümeyi temsil ediyor.

UBS ayrıca, yakıt satışları da dahil olmak üzere, BJ’nin beklentilerinin orta noktasında işletme marjında yaklaşık 20 baz puanlık bir sıkıştırma anlamına geldiğini tahmin ediyor. Bu ayrıntı, şirketin mevcut piyasa koşulları karşısında beklenen performansıyla uyumludur. Güncellenen fiyat hedefi, BJ’nin özetlenen finansal hedeflerini karşılama ve büyüme yörüngesini sürdürme kabiliyetine olan güveni yansıtmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-ekinozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu